Đerdap maksimalno sa Spartakom, prvi bod Želje

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Dec.2012, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ĐERDAP – SPARTAK (SU) 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)
Dvorana: SC „Jezero”. Gledalaca: 400. Sudije: V. Milošević (Beograd) i M. Janković (Niš). Trajanje meča: 71 minut.
ĐERDAP: Adamović 4, Ivković 6, Basta 9, Mirosavljević 11, Krsmanović 12, Svetozarević 20, Škundrić (libero, 20 prijema). Nisu igrali: Dautović, Tomić, Juhas, Pantić, Opačić. Trener: Milan Tošić.
SPARTAK (SU): Crnjanski 5, Janjić >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 9, Kecman 5, Medić 3, Stojković 8, Kuburović 1, Vidakov (libero 1, 6 prijema, 1 gr), Konkolj (libero 2, 14 prijema), Janačkov, Elezović, Marković 3. Nije igrao: Pualić. Trener: Goran Ilić.
Žurnalov Gran pri: 5 poena – Petar Krsmanović, 3 – Dragan Svetozarević, 1 – Danilo Mirosavljević (svi iz Đerdapa).
Prvotimci Đerdapa su upisali i sedmu ovosezonsku pobedu i prvi deo takmičenja završili na visokom drugom mestu.
Ekipa Dragana Svetozarevića blokom i odličnim prijemom je rešila posao protiv Spartaka iz Subotice.
Utakmica koja je obilovala dobrim potezima, pre svega domaćih odbojkaša završena je posle 71 minuta, a meč je propratilo čak 400 istinskih zaljubljenika odbojke.
U prvom setu posle početnog izjednačenja, domaćin se odvojio na 8:4, kasnije i 18:13 da bi gosti iz Subotice smanjili na minus dva (18:16). Ipak, odličan je u tim trenucima bio Krsmanović, kao i Svetozarević pa je Đerdap mirno set priveo kraju – 25:19.
U naredna dva perioda viđeno je puno servis grešaka domaćih, ali to nije sprečilo Kladovčane da do kraja iznesu meč i stignu do maksimalne pobede i nova tri boda.
U drugom periodu vodili su 8:6 i 16:12 na tehničkim tajm–autima, zatim opet 18:13. Ovoga puta sjajni Mirosavljević doneo je Đerdapu 21:15 što je kasnije pretočeno u 25:20.
U trećem setu sve je išlo na vodenicu domaćih koji ni u jednom trenutku nisu poklekli.