Izvor: Blic, 05.Jun.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đaci ruše Boru

Đaci ruše Boru

KVANGDŽU - Selektor Kine Bora Milutinović porazom od Kostarike (2:0) počeo je svoje peto učešće na Svetskim prvenstvima. Milutinović je prethodna četiri puta sa Meksikom, Kostarikom, SAD i Nigerijom uspeo da uđe u drugi krug takmičenja, ali je teško da će isti poduhvat ponoviti sa Kinom, koja debituje na Mondijalu.

- Moji igrači su želeli pobedu i dobro su se borili sve do 61. minuta, kada smo primili gol. Pad koncentracije koštao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nas je i drugog pogotka, samo četiri minuta kasnije. Posle toga teško je napraviti podvig i ja ne želim da krivim igrače. Naši protivnici su dali dva gola, mi nijedan i zato smo izgubili meč. Platili smo danak neiskustvu, ali idemo dalje - izjavio je Bora Milutinović. Kinezi naredni meč na SP igraju protiv Brazila.

- Svi moji fudbaleri su sanjali da jednog dana zaigraju protiv Brazila i sada će imati priliku. Naravno, ne očekujemo mnogo od duela sa četvorostrukim prvacima sveta, ali bićemo motivisani, pa šta bude - zaključio je Bora Milutinović.

Na klupi Kostarike sedeo je Aleksandre Gimaraeš, kapiten reprezentacije koja je 1990. ušla u osminu finala SP, pod vođstvom upravo Bore Milutinovića.

- Bora je trener kome se ja divim i od koga sam dosta naučio. Žao mi je što je danas izgubio, ali Kostarika je bila bolja i zaslužili smo tri boda. A. P. Kostarika - Kina 2:0

Stadion u Gvangdžuu. Gledalaca: 27.217. Sudija: Kiros Vasaras (Grčka). Strelci: Gomez u 61. i Rajt u 65. minutu za Kostariku. Žuti kartoni: Marin, Solis, Gomez i Senteno (Kostarika), Li Ti, Jun Long i Li Ksiapeng (Kina).

KINA: 22. Điang Đin, 7. Đihai (od. 26. 16. Bo), 5. Ziji (od 74. 11. Ženvej), 14. Vejfeng, 4. Čenging, 21. Junlong, 18. Ksioapeng, 8. Ti, 9. Mingu, 10. Hajdong, 20. Čen (od 68. 12. Maožen).

KOSTARIKA: 1. Lionis, 15. Volas (od 70. 16. Bris), 3. Marin, 4. Rajt, 5. Martinez, 22. Kastro, 8. Solis, 10. Senteno, 9. Vančop (od 80. 6. V. Lopez), 11. R. Gomez, 7. Fonseka (od 57. 17. Medford).

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.