Izvor: Kurir, 27.Dec.2010, 20:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ĐIJE ČENG ODUSTALA OD AUSTRALIJAN OPENA
PEKING - Kineska teniserka Đije Čeng propustiće prvi grend slem u sezoni - Australijan open, na kome je prošle godine igrala u polufinalu, pošto se nije oporavila od operacije zgloba na levoj ruci.
- Povukla sam se sa Australijan opena. To je bila veoma teška odluka. Mnogo lepih sećanja me vežu za taj turnir, u Melburnu sam stekla mnogo iskustva - rekla je 27-godišnja Čeng.
- Ipak verujem da ću imati još mnogo prilika da se takmičim na Australijan openu- >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << dodala je 26. teniserka sveta.
Čeng je pogoršala povredu tokom polufinalnog meča u dublu na Ju Es openu, zbog čega je propustila ostatak sezone, uključujući i Azijske igre. Očekuje se da će se na teren vratiti u februaru, na turniru u Pataji.
Takmičenje na prvom grend slem turniru u sezoni - Australijan openu počinje 17. januara i trajaće do 30. januara.











