Izvor: B92, 08.Apr.2015, 22:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinamu prednost, Splićani nerešeno
Dinamo je stekao gol prednosti protiv Rijeke, dok su Hajduk i Split remizirali u prvim mečevima polufinala kupa Hrvatske.
Zagrepčani su kao i pre nekoliko dana u prvenstvu preokrenuli vođstvo Rijeke, ali su za razliku od meča na Kantridi, sada na Maksimiru slavili 2:1.
S druge strane, Split je iz penala poveo na Poljudu u gradskom derbiju, ali je bosanskohercegovački reprezentativac Tino-Sven Sušić izjednačio u roku od dva minuta.
Rijeka je povela u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Zagrebu već u šestom minutu preko Laskovića, održavala je vođstvo do poslednjih 20 minuta, kada Portugalac Paulo Mačado i Čileanac Anhelo Enrikes donose preokret Dinamu.
"Modri" su ovaj put za razliku od meča u Rijeci uspeli da sačuvaju prednost do poslednjeg minuta i sa golom razlike putuju na Kantridu.
Revanš mečevi polufinala hrvatskog Kupa su 22. aprila.
Kup Hrvatske, polufinale:
Dinamo – Rijeka 2:1
Mačado 70, Enrikes 81 – Lesković 6
Hajduk – Split 1:1
Sušić 33 – Erceg 31p
























