Dinamo blizu LE, Sparta pala u Zagrebu

Izvor: B92, 24.Avg.2023, 22:48

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobedili su Spartu iz Praga 3:1 (1:1) u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

Hrvatski klub posle preokreta došao je do važnog trijumfa na domaćem terenu i sa dva gola viška ide na revanšu Češku.

Nije dobro počelo po domaći tim, Česi su poveli golom Krejčija iz penala u 38. minuti ali je Špikić do kraja prvog poluvremena uspeo da donese izjednačenje Dinamu.

U nastavku meča usledio je prokret Zagrepčana, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji su golovima Perića u 59. i Ivanušeca u 61. minutu uspeli da ostvare trijumf pred put u Prag na revanš sedam dana.

Olimpija iz Ljubljane poražena je od Karabaga 2:0 na svom terenu, dok je Zrinjski kao gost izgubio od LASK-a 2:1.