Dibala sa penala za pobedu Rome u Torinu, sjajan finiš i preokret Verone

Izvor: B92, 08.Apr.2023, 20:29

Fudbaleri Rome pobedili su Torino 1:0 (0:1) u 29. kolu italijanske Serije A.

"Vučica" je tri boda iz Torina odnela zahvaljujući golu Paula Dibale iz osmog minuta, kada je aregntinski fudbaler uspešno izveo penal, a srpski golman Vanja Milinković Savić nije mogao da pomogne svom timu.

Prethodno je kazneni udrac skrivo Per Šurs, koji je rukom igrao u šesnaestercu.

U poraženom timu Nemanja Radonjić odigrao je 79 minuta, dok je fudbaler Rome Nemanja Matić >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ušao u igru u 74. minutu.

Roma je trenutno na trećem mestu sa 53 boda, dok je Torino na 13. mestu.

Fudbaleri Verona napravilli su veliki preokret protiv Sasuola u finišu meča, pošto su od 0:1, na kraju slavili 2:1 i upisali važna tri boda na domaćem terenu.

Domaćin je od 34. minutu gubio, kada je Sasuolo preko Haruija došao do prednosti, koju je čuvao sve do 84. minuta.

Domaća Verona nije se pomirila sa porazaom, prvo je u ludoj završnici došla do izjednačenja, kada je pogodio Ćekerini.

Tačku na veliki preokret stavio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić, koji je u petom minutu nadoknade postigao gol za velika tri boda.