Dibala odveo Romu u četvrtfinale Kupa, Atalanta ide na Milan

Izvor: B92, 04.Jan.2024, 00:52

Fudbaleri Rome i Atalante plasirali su se u četvrtfinale italijanskog Kupa.

Roma je posle preokreta pobedila Kremoneze 2:1 (0:1), dok je Atalanta u osmini finala Kupa Italije bila bolja od Sasuola 3:1 (1:0)

Roma će u četvrtfinalu igrati protiv gradskog rivala Lacija, dok će se Atalanta sastati sa Milanom.

TIm Žozea Murinja režirao je preokret, nakon što je Kremoneze je poveo pogotkom Franka Cađua u 37. minutu.

Sve do u 77. minutu gosti su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imali prednost u Rimu, a onda je Romelu Lukaku doneo izjednačenje.

Plasman u četvrtfinale doneo je Paulo Dibala u 85. minutu sa penala.

Sa druge strane, Atalanta je bez velikih problema pobedila Sasuolo. Šarl De Ketelere je bio dvostruki strelac u 24. i 63. minutu, a bio je i asistent za pogodak Alekseja Mirančuka u 71. minutu.

Jedini gol za Sasuolo u petom minutu nadoknade postigao je Danijel Botoka.