Izvor: B92, 21.Okt.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deveta titula Enanove ove sezone
Žistin Enan pokazuje zbog čega je najbolja teniserka na svetu. Prva nositelja uspela je da osvoji četvrtu titulu za redom pošto je u finalu Otvorenog teniskog prvenstva u Cirihu pobedila Tatjanu Golovin sa 6:4, 6:4.
To je njena deveta titula u sezoni i 38. u karijeri, a trenutno ima seriju od 20 mečeva bez poraza. Poslednji put je izgubila u polufinalu Vimbldona od Marion Bartoli. Bilo je to početkom jula.
„Ovo je moja najbolja sezona i osvajanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << devete titule je veliko ostvarenje", rekla je Enanova.
Belgijanka je prethodnu titulu osvojila pre dve nedelje kada je u finalu Štutgarta savladala Golovinovu u tri seta. Trijumf u Cirihu doneo joj je 182 hiljade dolara.
Tatjana Golovin u Cirihu nije bila postavljena za nositeljku, a protiv Enanove ima skor 0-4. Ona je ove sezone osvojila dve titule. 19-godišnja Francuskinja je do finala stigla posle pobede nad Italijankom Frančeskom Skjavone.







