Derik Rouz podržao proteste u SAD

Izvor: B92, 07.Dec.2014, 12:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Derik Rouz podržao proteste u SAD

Zvezda košarkaškog kluba Čikago Bulsa Derik Rouz izrazio je na utakmici protiv Golden Stejta podršku protestima širom SAD.

Rouz je na zagrevanju pre utakmice nosio majicu s natpisom "Ne mogu da dišem".

To su poslednje reči koje je izgovorio 43-godišnji crnac Erik Garner kojeg je policajac Danijel Pantaleo 17. jula gušenjem ubio zbog sumnje da je prodavao švercovane cigarete.

Garnerove reči se redovno izvikuju na protestima protiv policijskog nasilja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << širom SAD.

Rouz, najbolji igrač američke profesionalne košarkaške lige NBA 2010-11, dobio je kasnije podršku od televizijskog komentatora koji je rekao da poštuje njegov gest.

Bivša zvezda NBA Medžik Džonson je pre dva dana pozvao sportiste da se uključe u društveni život zemlje.

"Sportisti treba da se uključe jer se to i njih tiče... Rasli su u takvim okolnostima i to ne treba da zaborave", rekao je Džonson, bivša zvezda Los Andjeles Lejkersa.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.