Izvor: MozzartSport.com, 01.Nov.2020, 23:46

Derbi je to... Oba tima se plašila poraza pod Lanternom

Sampdorija i Đenova odirgali nerešeno

Zahuktala Sampdorija je posle tri uzastopne pobede dočekala gradski derbi sa Đenovom kao ozbiljan favorit.

Ali derbi je čudo. Forma nije presudna, favoritima je to breme samo nepotreban teret, a slabiji tim uvek odigra iznad limita da spasi sezonu. I tako je Đenova večeras izborila zaslužen remi i ide joj slađi bod – 1:1. Prekinula je seriju gradskog rivala, spustila ga na zemlju i pokazala svojim navijačima da nije slabiji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << tim u gradu.

Derbi dal Lanterna ne spada u najveće evropske, ali u Italiji spada među najvatrenije gradske. Za oba tima je to najveći događaj u sezoni i nema izgovora ili alibija za slab rezultat. Pogtovo kada su ekipe kvalitetom ujednačene kao što je slučaj ovih poslednjih nekoliko godina.

Sampdorija ima za nijansu jači tim, boljeg trenera i bila je u boljoj formi ali to u derbijima nisu presudni faktori što se videlo i večeras.

Dorija je povela prelepim golom Jakuba Jankta u 23. minutu. Sevanula je kontra i Čeh je sve sam uradio. Zasekao je sa desnog krila, došao u poziciju za šut i sa 17 metara ispalio projektil u suprotan ugao koji ni dva Perina ne bi odbranili.

Đenovin odgovor je bio ekspresan. Prvo je Zapata imao šansu glavom ali je Audero spektakularno odbranio, a onda je talentovani Skamaka pogodio za Grifone. Nepunih pet posle gola Jankta, mladi Italijan je iskoristio lošu reakciju Sampove odrbane i dodavanje Leragera.

Imao je Skamaka još jedan sjajan potez u finišu poluvremenu, ali Rovela nije iskoristio njegovo dodavanje petom. U drugom poluvremenu je bilo mirnije. Oba tima su igrala pod kočnicom u strahu od poraza, a bolje šanse je imala Sampdorija. Keita Balde je pogodio stativu, a Damsagrdov odbitak je odbranio Perin. Na kraju niko nije želeo da rizikuje i završeno je nerešenim ishodom.

Torino - Lacio 3:4 (2:1)

/Bremer 23, Beloti 25 penal, Lukić 87 - Pereira 15, Milinković Savić 49, Imobile 90+4 penal, Kaisedo 90+8

Napoli - Sasuolo 0:2 (0:0)