Denver promenio trenera

Izvor: B92, 29.Dec.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Denver promenio trenera



Džef Bdzelik više nije trener Denvera. Posle samo dve godine na tom mestu, Bdzelik nije uspeo da "preživi" niz loših rezultata Nagetsa, a na njegovo mesto došao je dosadašnji pomoćnik, Majkl Kuper.

Nagetsi su prošle godine došli do plej-ofa, a ove sezone su izgubili 15 od 28 utakmica.

Otkaz mladom treneru već dugo je bio jedna od omiljenih tema američkih novinara, pošto je uprava navodno još od početka sezone imala ideju da na njegovo mesto postavi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dotadašnjeg trenera u WNBA-ju i bivšeg beka Los Andjeles Lejkersa, Majkla Kupera. Nagetsi su trenutno u seriji od 6 poraza i sa skorom od 13-15, ali je po svemu sudeći Bdzelik kao prva žrtva smene ( Hjubi Braun se u Memfisu dobrovoljno povukao zbog zdravstvenih problema) nastradao iako je najmanje kriv za probleme koji su pogodili tim.

Podsetimo, Nagetsi su već na startu sezone izgubili za celu godinu iskusnog Vošona Lenarta, početak je zbog povrede preskočio i Nene Ilario, dok je Karmelo Entoni poslednjih 5 utakmica propustio zbog povrede zgloba. Kenjon Martin je takodje u nekoliko navrata preskakao mečeve zbog povrede ledja.

Bdzelik je od početka sezone počinjao susrete sa 10 različitih startnih postava, ali je samo jednom uspeo da razmrda tim i posle početnih 2-5 zabeleći 10 pobeda iz narednih 12 utakmica.

Bdzelik je bio asistent i skaut u timu Peta Rajlija u Njujorku i Majamiju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.