Denver ima tajno oružje: Ubacio 11 trojki i 57 poena u razvojnoj ligi VIDEO

Izvor: B92, 02.Mar.2022, 09:46

Denver ima "tajno oružje": Ubacio 11 trojki i 57 poena u razvojnoj ligi VIDEO

Kanadski košarkaš Nik Stauskas ubacio je 57 poena u razvojnoj ligi.

Stauskas je odigrao fantastičan meč za Grend Repidse, razvojni tim Denver Nagetsa.

Otvorio je utakmicu tako što je za 13 minuta ubacio 34 poena i to bez promašaja.

Šutirao je 7/7 za tri i 4/4 za dva, uz 5/5 sa linije penala za 13 minuta na parketu u prvom poluvremenu.

Nastavio je u istom ritmu i u drugom poluvremenu i na kraju upisao 57 poena. Šutirao je 9/14 za dva i 11/15 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za tri poena, uz 5/6 slobodna bacanja.

Dodao je i šest skokova i pet asistencija za ukupno 43 minuta na parketu. Grend Repidsi savladali su Viskonsin 131:127.

Denver Nagetsi bi mogli da daju šansu Stauskasu, posle ove sjajne partije, makar ugovorom na 10 dana.

Repidsi su ove sezone u NBA "izvezli" Ajzeu Tomasa i Lensa Stivensona, koji su takođe igrali sjajno u razvojnoj ligi.