Izvor: B92, 12.Dec.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Del Pjero će igrati do 40."
Trener italijanskog Juventusa Klaudio Ranijeri rekao je da će kapiten tog kluba Alesandro del Pjero igrati do 40. godine.
Prema Ranijerijevoj oceni, Del Pjero će dostići legendarnog Paola Maldinija iz Milana, ekipe sa kojom se Juventus sastaje u nedeljnom derbiju.
"Verujte mi, Del Pjero će igrati do 40. godine. On je odlučan čovek sa veoma jakim karakterom i mnogo voli Juventus. U stanju je da postigne sve što poželi", rekao je Ranijeri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << .
Ranijeri nije štedeo komplimente ni na račun fudbalera Milana Ronaldinja, za kojeg je rekao da mu se divi.
"Ronaldinjo je neverovatan igrač. Ne mogu da ga poredim sa Del Pjerom, ali Ronaldinjo ima vrhunski kvalitet i mogu samo da mu se divim", izjavio je trener Juventusa.
Del Pjero, koji je rođen 9. novembra 1974, u Juventus je došao 1993. godine, a do danas je za torinski klub odigrao 575 utakmica i postigao 250 golova.










