Izvor: B92, 14.Maj.2013, 17:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dejvid Hej odustao od borbe
Britanski bokser Dejvid Hej odustao je od borbe sa Manuelom Čarom 29. juna zbog povrede ruke.
Povreda leve ruke koju je doživeo na treningu u nedelju primorala je bivšeg svetskog šampiona u teškoj kategoriji u WBA verziji da odloži povratak u ring.
Hej će morati da pauzira četiri nedelje.
“Užasno mi je što moram da se povučem iz borbe 29. juna”, rekao je Hej. “Opet sam se povredio na treningu. Iako me to nekad nije sprečavalo da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uđem u borbu, ovog puta ne mogu da se oporavim na vreme. Moram da mirujem bar četiri nedelje”.
“Izvinjavam se Manuelu Čaru i promoterima meča. Ali najviše želim da se izvinim hiljadama navijača koji su kupili karte za tu borbu”, dodao je Britanac.
Hej je naglasio i da će svoje fanove obavestiti čim se vrati redovnim treninzima.
“Verujem da je važno da obavestim sve o odlaganju što pre, da bi svi mogli da prave druge planove sad”, zaključio je.
Britanski bokser, koji je u karijeri zabeležio 26 pobeda i jedan poraz trebalo je da boksuje sa Čarom (23-1) u Mančesteru.
Otkako je izgubio titulu u WBA verziji protiv Ukrajinca Vladimira Klička 2011. godine, Hej je imao samo jednu borbu i to protiv Dereka Čisore, kojoj su prethodili oštri sukobi na konferencijama.

















