Izvor: Mondo, 02.Sep.2018, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lacio - Napoli od 1:0 do 1:2.

Napoli - Milan od 0:2 do 3:2.

Treći put, nije moglo.

SAMPDORIJA - NAPOLI 3:0 (2:0)

Tim Karla Ančelotija i u trećoj uzastopnoj utakmici ove sezone prvi je primio gol, ali ovaj put nije uspeo da preokrene, pa je pretrpeo prvi poraz.

I to ubjedljiv.

Punih osam godina, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << odnosno 14 uzastopnih utakmica, Sampdorija nije znala za slavlje protiv Napolija, ali je ove nedelje u 3. kolu Serije A na "Marasiju" prekinula crni niz.

Karlo Anćeloti je doživeo prvi neuspeh na klupi Napolitanaca, a junak susreta bio je dvostruki strelac Gregoar Defrel, koji je uoči početka sezone pozajmljen iz Rome, gde je na 15 utakmica prošle sezone postigao samo jedan gol, a večeras za nešto više od 20 minuta čak dva!

Stečeno vođstvo srčani Đenovljani uspeli su da sačuvaju u nastavku, ali i postigli još jedan sjajan gol. Bila je to majstorija Fabija Kvaljarele, koji iz poštovanja prema svom bivšem klubu nije želio da slavi.

no way have sampdoria just scored this lol pic.twitter.com/UT3W8BCGuU

— ʝ ʝ (@JamesJudge_) September 2, 2018

Reprezentativna pauza dobro će doći Napolitancima nakon večerašnjeg poraza, koji svakako može biti putokaz Crvenoj zvezdi kako treba igrati protiv ekipe sa "San Paola". Podsetimo, Napolitanci stižu u Beograd 18. septembra u prvom kolu Lige šampiona.

/NA STARTU ZVEZDA - NAPOLI/

Lacio je teškom mukom slavio protiv Frozinonea.

U uvodnim minutima stigao je do gola preko Sergeja Milinković-Savića, ali je posle korišćenja VAR tehnologije i pregledanog snimka, srpskom reprezentativcu pogodak poništen zbog ofsajda.

Mučili su se "nebesko-plavi" sve do 49. minuta, kada su nakon gola Luisa Alberta mogli da odahnu.

Meč sa najviše pogodaka u ovom kolu odigrali su Sasuolo i Đenova. Domaćin je slavio 5:3, iako su gosti prvi stigli do gola. Simpatična ekipa sa "Mapei" stadiona nakon nepotpuna tri kola najbliža je šampionu Juventusu.