Izvor: Blic, 31.Okt.2008, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
De la Red izašao iz bolnice
Igrač španskog fudbalskog prvaka Reala iz Madrida Ruben de la Red koji se sinoć onesvestio za vreme kup utakmice protiv Reala Uniona (2:3), otpušten je danas iz bolnice pošto su lekari konstatovali da nema ozbiljnih zdravstvenih problema, prenele su svetske agencije.
"De la Red se onesvestio najverovatnijre zbog iscrpljenosti, odnosno velikih fizičkih napora kojima je bio izložen", rekao je šef lekarskog tima kraljevskog kluba Karlos Dies i dodao da su medicinski testovi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koji su obavljeni nad De la Redom pokazali da nema razloga da on bude zadržan u bolnici.
"Rezultati testova su normalni i možemo da konstatujemo da De la Red nema zdravstvenih problema", rekao je Dies.
U trenutku kada je De la Red u 13. minutu meča izgubio svest, niko od protivničkih fudbalera, niti od njegovih saigrača nije mu bio u blizini.
Članovi medicinskog tima, koji su odmah pritrčali u pomoć 23-godišnjem igraču, izjavili su da je De la Red na nosilima počeo da dolazi sebi, a da je potpuno povratio svest u svlačionici.
De la Red je potom iz predostrožnosti prebačen u bolnicu gde je bio na lekarskom posmatranju.
Fudbaler Reala kolabirao na terenu
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Okt.2008
MADRID - Vezni igrač madridskog Reala Ruben de la Red kolabirao je za vreme prve utakmice šesnaestine finala španskog Kupa Kralja protiv Reala Union i prebačen je u bolnicu u Irunu, prenele su agencije...Španski mediji navode da se De la Red srušio u 13. minutu susreta i da je sa terena iznet na...
De la Red se uspešno oporavlja
Izvor: B92, 31.Okt.2008
Fudbaler Real Madrida Ruben de la Red se uspešno oporavlja posle kolapsa koji je doživeo na utakmici Kupa Kralja sa Real Unionom u četvrtak uveče...23-godišnji igrač onevestio se u 13. minutu meča, posle čega je odveden u bolnicu. 'Marka' je objavila kako je igrač u bolnici uspeo da ustane i...


















