Davidenko najbolji u Moskvi

Izvor: B92, 14.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Davidenko najbolji u Moskvi



Prvi nosilac Nikolaj Davidenko pobednik je Kupa Kremlja, pošto je u finalnom meču savladao Pol-Anrija Matjea sa 7:5, 7:6 (11-9) nakon 2 časa i 35 minuta igre. Rus je tako došao do trećeg trofeja u Moskvi i napravio značajan korak ka plasmanu na Masters, koji se održava u Šangaju. Davidenko je zasluženo zaradio 142 hiljade dolara i 250 ATP poena, pošto je tokom cele sedmice bio dominanatan i nije izgubio nijedan set.

Meč je bio netipičan za muški tenis, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << viđeno je čak devet brejkova, a oba tenisera su vrlo loše servirali. Davidenko je napravio čak devet dvostrukih servis grešaka, dok je Matje pogodio prvi servis u samo 47% slučajeva.

Sledeće nedelje na programu je turnir Masters serije u Madridu, a prvi nosilac je Rodžer Federer. Naš Novak Đoković je postavljen za trećeg kosturaša, slobodan je na startu, a u drugom kolu će igrati sa boljim iz duela Montanjes – Verdasko.

Povratak na teren najavio je i drugi teniser sveta Rafael Nadal, koji nije igrao još od US opena.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.