Danska bolja od Nemačke

Izvor: NaDlanu.com, 24.Jan.2012, 00:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometna reprezentacija Danske pobedila je večeras Nemačku sa 28:26 (17:14), u meču drugog kola Grupe dva druge faze Evropskog prvenstva

Dance je predvodio Aders Egert Jensen sa sedam golova. Hans Lindberg dao je pet, a Mikel Hansen i Tomas Mogensen po četiri, a istakao se i golman Niklas Landin sa 16 odbrana.U reprezentaciji Nemačke Uve Genshajmer, Kristof Teuerkauf, Lars Kaufman i Mihael Has postigli su po četiri gola.Nemački rukometaši su bolje počeli i već posle pet minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << napravili prednost 5:1. Međutim, tada su Danci krenuli da igraju bolju odbranu i u 21. minutu prvi put poveli.Do kraja prvog poluvremena Skandinavci su postepeno povećavali prednost i na odmor otišli sa tri gola viška 17:14.Nemci u drugom poluvremenu uspeli su da drže priključak, a 13 minuta do kraja golom Genshajmera i da se približe se na samo gol zaostatka. Ipak, Danci su do kraja meča ostali skoncentrisani i zabeležili važnu pobedu u borbi za polufinale.Utakmici u Beogradskoj areni prisustvovalo je nekoliko hiljada gledalaca, a veću podršku imali su danski rukometaši.Danska su zabeležili drugu pobedu u drugoj fazi Prvenstva i sada imaju četiri boda, dok su Nemci ostali na pet. Beta

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.