Dalas odoleo Oldridžu, očajni LAL

Izvor: B92, 08.Mar.2014, 06:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dalas odoleo Oldridžu, očajni LAL

Protekla noć u NBA ligi potvrdila je da će borba za plej-of na Zapadu biti neizvesna do samog kraja.

Sve ekipe koje se bore za osmo mesto su ostvarile pobede: Dalas, Memfis i Minesota, a prate ih Denver i Nju Orleans.

Veče su obeležili igrači Denvera koji su ubacili 134 poena Lejkersima, a Taj Loson i Kenet Farid sami 62. Sjajne dabl-dabl učinke imali su Oldridž, Dejvis, Lav i Voker.

Denver je nadigrao LAL 134:126, Dalas je savladao Portland >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 103:98, Memfis je odbranom slavio u Čikagu 85:77, Niksi su razbili Jutu 108:81, Boston je nadigrao Bruklin 91:84, Minesota je savladala Detroit 114:101, Nju Orleans je pobedio Milvoki 112:104, Toronto je bio bolji od Sakramenta 99:87, a i Klivlend je pao u Šarlotu sa 101:92.

Lejkersi nastavljaju da gube mečeve oslanjajući se isključivo na napad. Ovaj put primili su 134 poena u Denveru, ali bar nisu izgubili sa 48 poena razlike kao u gradskom derbiju od Klipersa. Taj Loson je nosio Nagetse sa 20 poena i 17 asistencija, a pratio ga je Kenet Farid sa 32 poena uz 13 skokova. Jan Veseli je imao ukradenu loptu za 9 minuta. Najbolji u Lejkersima bio je Pau Gasol sa 27 poena, dok su po 24 imali Džordan Farmar i Rajan Keli koji je imao i 11 skokova.

Iako je LaMarkus Oldridž imao 30 poena i 17 skokova, Portland je poražen u Teksasu. Dirk Novicki je nosio Meverikse sa 22 poena, 6 asistencija i 5 skokova. Hose Kalderon je dodao 18 poena, a Monta Elis ubacio 17 uz 8 skokova i 7 asistencija. Oldridža je najbolje pratio Vesli Metjuz sa 25 poena, dok su Nikola Batum i Demijan Lilard podbacili postigavši zajedno 19 (6/18).

Bulsi su pokvarili prosek domaćim ekipama, ali jednostavno nisu imali rešenja za Marka Gasola i odbranu koju je postavio najbolji defanzivac lige iz prošle sezone. Španac je ubacio 18 poena uz 10 skokova, a pratili su ga Majk Miler sa 14, Kostas Kufos i Majk Konli (7as) sa po 12 poena, te Zek Rendolf sa 10 uz 11 skokova. Najbolji u Bulsima bio je Taž Gibson sa 18 poena, Žoakim Noa je ubacio 15 uz 8 skokova i 6 asistencija, dok je 14 dodao Di Džej Ougustin.

Al Džeferson nastavio je da dominira, ubacio je 28 poena uz 7 skokova i 3 blokade za šestu pobedu Šarlota kod kuće u nizu. Sjajnu podršku imao je u Kembi Vokeru koji je postigao 20 poena uz 14 asistencija. Kavse su sa po 19 poena predvodili Luol Deng (6sk) i Dion Vejters, dok su po 13 ubacili Spenser Hovs (7sk) i Kajri Irving (5sk, 5as).

Terens Ros pokvario je povratak Rudija Geja u Toronto sa 18 poena za pobedu Reptorsa nad Kingsima. Po 15 su ubacili Patrik Piterson (6sk) i DeMar DeRouzan (6as), a 14 je dodao Jonas Valačunas. Kingse je predvodio DeMarkus Kazins sa 24 poena i 7 skokova, Gej je dodao 15 poena uz 5 skokova, dok su po 14 imali Ajzea Tomas i Ben MekLemor.

Boston Seltiksi dominirali su u skoku i prekinuli niz Netsa od četiri pobede. Istakao se Ražon Rondo sa 20 poena, 9 asistencija, 7 skokova, 4 ukradene lopte i 7 izgubljenih, dok je 15 poena ubacio Džef Grin, a 14 uz 6 skokova imao Džerid Bejlis. Odličan je bio i ruki Keli Olinjik sa 13 poena i 7 skokova. Netse su nosili Džo Džonson sa 21 poenom i 7 skokova i Deron Vilijams sa 20 poena, dok je Pol Pirs u novom povratku u TD Garden postigao 10 poena uz po 3 skoka i ukradene lopte. Kevin Garnet je propustio i treći meč zbog povrede, a Mirza Teletović je imao 2 poena uz po skok i blokadu za sedam minuta.

Njujork Niksi su konačno pobedili, i to lagano. Karmelo Entoni je igrao samo tri četvrtine i postigao 29 poena uz rekord sezone od 7 asistencija, a 18 poena postigao je u prvom periodu kada je sa Džej Ar Smitom (17p) i Tajsonom Čendlerom (16p, 11sk) prelomio meč. Niksi su imali i 32 poena prednosti protiv Džeza. Najbolji u Juti bili su Gordon Hejvard sa 18 poena, 7 skokova i 5 asistencija i Alek Burks sa takođe 18 poena. Podbacio je Trej Burk pogodivši samo 2 od 12 šuteva.

Kevin Lav imao je 28 poena, 14 skokova i 5 asistencija u pobedi Minesote. Pratili su ga Kevin Martin sa 24 i Riki Rubio sa 11 poena uz 9 asistencija i 8 skokova u važnoj pobedu u borbi za plej-of. Nikola Peković je imao 17 poena i 9 skokova. Pistonse je predvodio Greg Monro sa 20 poena i 15 skokova, dok je Vil Bajnam svih ubacio u poslednjoj četvrtini. Bio je ovo deveti poraz u poslednjih 11 utakmica Detroita.

Entoni Dejvis nosio je Pelikane do pobede nad Baksima sa 29 poena i 14 skokova. Pratio ga je Tajrik Evans sa 25 poena za drugu pobedu u nizu nakon sedam uzastopnih poraza. Entoni Morou imao je 15 poena, uključujući i trojku uz dodatno bacanje kojim je prelomio meč pet minuta pre kraja odvevši Nju Orleans sa 100:90. Kris Midlton je nosio Milvoki sa 25 poena, a Džef Adrijen je dodao 20 uz 10 skokova. Baksi su igrali bez suspenovanog Ersana Iljasove, a u prvom periodu su ostali bez O Džej Meja koji je ekspresno napravio dva nesportska faula. Miroslav Raduljca je promašio svih pet šuteva, a imao je 3 skoka.

NBA, rezultati:

Nju Orleans – Milvoki 112:104

Minesota – Detroit 114:101

Njujork – Juta 108:81

Boston – Bruklin 91:84

Toronto – Sakramento 99:87

Šarlot – Klivlend 101:92

Čikago – Memfis 77:85

Dalas – Portland 103:98

Denver – LA Lejkers 134:126

Kasnije:

Hjuston – Indijana

Golden Stejt – Atlanta

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Loren Dejvis eliminisala Azarenku

Izvor: RTS, 08.Mar.2014

Loren Dejvis priredila prvo iznenađenje u Indijan Velsu. Ivana Španović u finalu. Viktor Hanesku protivnik Novaku Đokoviću u drugoj rundi Indijan Velsa. U NBA slavile ekipe koje se bore za osmo mesto koje vodi u plej-of, Lejkersi nastavili seriju poraza...Sve vesti i zanimljivosti iz sveta sporta...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.