Izvor: MozzartSport.com, 03.Mar.2021, 22:13

Da Kasper nije leteo, Lester bi opet izgubio; Šefild sa desetoricom odoleo Vili (VIDEO)

Ne toliko zvučne, ali dve izuzetno uzbudljive utakmice vanrednog kola Premijer lige

Posle poraza od Arsenala kod kuće (1:3), novi neuspeh Lester, koji će sigurno biti veliki motiv za Vest Hem, Čelsi, Liverpul i Everton, koji se takođe nadaju mestu u Ligi šampiona iduće sezone. Ovaj put Lisice nisu izgubile, ali remi 1:1 sa petnaestoplasiranim Barnlijem svakako to jeste. A, da na golu nije briljirao Kasper Šmajhel, teško da bi gosti uzeli i taj bod.

Panterske >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << reflekse demonstrirao je Danac u 37. i 39. minutu na šuteve Džejmsa Tarkovskog i Krisa Vudsa, oba glavom, a u 63. imao je saveznika u stativi posle pokušaja Ešlija Vestvuda. Nije, ipak, mogao bolje da interveniše u 4. minutu kada je ostao na vetrometini posle nesporazuma Ndidija i Čudurija, što je iskoristio Matej Vidra za svoj prvi gol posle godinu dana.

Tačno pola sata kasnije Keleči Iheanačo je sjajno uhvatio volej na dodavanje Ndidija i doneo izjednačenje Lisicama, od kojih se tada očekivalo da preuzmu inicijativu. To se, međutim, nije dogodilo. Tek u finišu Lesterovi igrači krenuli su u juriš, ali nisu uspeli da osvoje očekivana tri boda. Sprečio ih je i okvir gola u tome.

S druge strane, Barnlijevi fudbaleri su konstantno napadali, ali je Šmajhel svojim odbranama verovatno uticao da im opadne samopouzdanje.

Istovremeno sa ovom utakmicom, poslednjeplasirani Šefild Junajted uspeo je da savlada Aston Vilu, iako su gosti od 59. minuta igrali s igračem više. Na korišćenje video-snimka sudija Robert Džons odlučio je da žuti karton Jagelki preinači u crveni. Od tada je lopta konstantno bila pred kaznenim prostorom domaćeg tima, ali se rezultat nije menjao. Gol Dejvida Mekgoldrika u 31. minutu, kad je iz drugog plana u mrežu preusmerio loptu posle nepreciznog šuta Džordža Baldoka, ispostavio se kao jedini ove večeri na Bramal Lejnu.

Najbliži izjednačenju gosti iz Birmingema bili su 54. minutu, kada je Oli Votkins pogodio prečku.