DK: Čile izbacio Slovačku

Izvor: B92, 12.Feb.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DK: Čile izbacio Slovačku



Prošlogodišnji finalisti Dejvis kupa, teniska reprezentacija Slovačke, izgubili su meč 1. kola Svetske grupe u gostima od Čilea.

Posle dve pojedinačne pobede prvog dana, odlučujući treći bod Čileu doneli su olimpijski pobednici iz Atine Fernando Gonzalez i Nikolas Masu, koji su u igri parova savladali Lukaša Laka i Mihala Mertinaka 6:2, 7:5, 3:6 i 6:4.

Čile će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča SAD - Rumunija, trenutni rezultat je 2:1 za SAD. Drugi bod Amerikancima na Floridi doneli su blizanci Bob i Majk Brajan, pošto su njihovi protivnici u dublu - Viktor Hanesku i Horia-Vlad Tekau predali dvoboj parova, zbog povrede Haneskua, posle 6:2 za braću Brajan u prvom setu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.