DIGLI RUKE: Rusi odustali od žalbe na odluku CAS

Izvor: SrbijaDanas.com, 25.Jan.2021, 17:38

DIGLI RUKE: Rusi odustali od žalbe na odluku CAS

Sankcije prepolovljene sa četiri na dve godine.

Odluka Suda za sportsku arbitražu (CAS) iz prošlog meseca po kojoj Rusija ne može da koristi ime, zastavu i himnu u naredne dve godine zbog manipulacije podacima o dopingu, neće biti dovedena u pitanje jer je Ruska antidoping agencija RUSADA danas potvrdila ada neće podneti žalbu na tu odluku.

CAS je presudom smanjio sankcije Rusiji sa četiri na dve godine, istovremeno uklonivši i zahteve za proveru ruskih sportista, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << a omogućio im je i da mogu da nose nacionalne boje na takmičenjima. Istovremeno, CAS je odbio da izrekne oštriju kaznu koju je zahtevala Svetska doping agencija (WADA)

 - RUSADA smatra da je ovo poglavlje zatvoreno i posvetiće se saradnji sa WADA u cilju potpunog vraćanja statusa članstva agencije - navodi se u saopštenju. - I dalje smo u potpunosti posvećeni borbi protiv dopinga, ali ćemo i dalje braniti prava ''čistih'' ruskih sportista i protiviti se bilo kom obliku diskriminacije ruskog sporta".

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgled Džoli, supruga MMA borca Dastina Porijea

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.