DA LI TO ARSENAL POSUSTAJE? Lider Premijer lige pretrpeo drugi poraz ove sezone

Izvor: SrbijaDanas.com, 04.Feb.2023, 18:24

Meč 22. kola.

Fudbaleri Arsenala doživeli su drugi poraz u ovoj sezoni u engleskoj Premijer ligi.  Ekipa Evertona ih je pobedila sa 1:0 u prvoj utakmici 22. kola.

Jedini strelac na utakmici je bio Džejms Tarkovski u 60. minutu, posle kornera sa desne strane koji je izveo Meknil.  Arsenal je doživeo poraz posle 12 pobeda zaredom.

Ovo je bio sjajan start na klupi Evertona, novog trenera Šona Dajša, koji je slavio protiv lidera Premijer lige.
Arsenal je posle ovog poraza ostao na prvom mestu Premijer lige, ali je na brojci od 50 bodova, a ekipa Mančester sitija ima priliku da eventualnom pobedom smanji prednost "Tobdžija" na samo minus tri. Everton je ovom pobedom pobegao iz zone ispadanja.