Izvor: RTS, 31.Okt.2020, 18:59

Čukarički ubedljiv protiv Pazara, TSC poražen na "krovu“

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Novi Pazar sa 4:0 u meču 13. kola Linglong Superlige Srbije. Voždovac je bio bolji od TSC-a – 2:0. Pobede zabeležili Zlatibor i Metalac.
Čukarički je zabeležio šestu pobedu u šampionatu i uz četiri nerešena ishoda sakupio je 22 boda i trenutn je na petoj poziciji. Metalac ima 20 bodova i nalazi se na 10. mestu na tabeli.

Čukarički je slavio ubedljivu pobedu protiv Novog Pazara, drugu u poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << deset dana. Posle trijumfa u prvoj rundi Kupa Srbije u gostima, belo-crni su slavili i u Super ligi, ovoga puta na Banovom brdu.
"Brđani" su poveli u 27. minutu. Vidosavljević je glavom prosledio na desnu stranu ka usamljenom Ćirkoviću, koji je sjajno centrirao, golman Pazaraca nije stigao do nje, ali jeste kapiten Čukaričkog Šapić, koji je sa pet metara lako prosledio loptu u praznu mrežu.
Do poluvremena još nekoliko prilika, ali nije bilo promene rezultata.
Domaćin je uvećao prednost u 48. minutu. Birmančević je centrirao, Kajević je uspeo da zakači lptu, što je bilo dovoljno da je plasira u gol.
U 54. minutu na semaforu je stajalo 3:0. Ponovo je strelac bio Kajević. Sjajna akcija domaćina, Ćirković je prosledio loptu do KAjevića, a ovaj je ssnažnim i preciznim udarcema sa 16 metara savladao Drobnjaka.
Konačan rezultat postavio je Birmančević u 77. minutu. Fandastičnim driblingom oslobodio se dvojice čuvara, a potom proturio loptu kroz noge golmana Drobnjaka.

Voždovac je nastavio sa dobrim igrama i zabeležio sedmu pobedu u šampionatu, na "krovu" je nadigran TSC sa 2:0. Domaćine je u vođstvo doveo kapiten Nišić sa bele tačke u 41. minutu. Konačan rezultat postavio je Stoisavljević u 85.