Čukarički sa 0:0 vraća u Beograd, golman Belić heroj u Moldeu

Izvor: Beta, 25.Jul.2019, 21:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čukaričkog igrali su danas nerešeno 0:0 sa Moldeom u Norveškoj, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.Srpski klub je imao svoje šanse, ali može da bude zadovoljan rezultatom pred revanš koji će se igrati u sredu na Banovom brdu, s obzirom na to da je Molde imao više dobrih šansi u prvoj utakmici.Čukarički je bio veoma loš u prvom poluvremenu utakmice u Moldeu i jedini zaslužan što srpski klub nije primio gol je golman Nemanja Belić, koji je u tom delu imao sedam odbrana.Belić je bio izuzetan i istakao se tokom inicijative i brojnih pokušaja fudbalera domaćeg tima.Molde je počeo ofanzivno i u prvih pet minuta imao tri dobre šanse. Dva puta je odbranio Belić, a jednom je igrač domaćeg tima bio neprecizan.Čukarički se oslobodio pritiska posle 15 minuta igre i nekoliko puta pokušao, ali su udarci bili izblokirani ili su išli preko gola.Molde je nedugo zatim ponovo potpuno preuzeo inicijativu i do poluvremena imao nekoliko ozbiljnih šansi.Ekipa sa Banovog brda je u 45. minutu mogla i do gola, ali je šut Slobodana Tedića izblokiran. Odmah posle toga je Molde imao novu veliku priliku preko Ecaza Husaina, ali je Belić ponovo odlično odbranio.Čukarički se oslobodio pritiska u ...