Čukarički ćuti, snima, prati i čeka!

Izvor: Mondo, 12.Nov.2015, 13:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čukarički ćuti, snima, prati i čeka!

Osvajač Kupa nije odigrao polusezonu u skladu sa očekivanjima, ali vremena i prostora za ispravke – ima. Prostora za greške, međutim, nema.

Sportski direktor Čukaričkog Vladimir Matijašević rekao je da je cilj tog fudbalskog kluba da do pauze u Super ligi Srbije ostane među četiri najbolje ekipe i osvoji što veći broj bodova.

"Do pauze je ostalo još pet prvenstvenih utakmica. Cilj je da ostanemo u prve četiri ekipe i da steknemo što veću bodovnu zalihu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << pred prolećni deo šampionata", rekao je Matijašević za sajt kluba.

Čukarički je posle 17 odigranih kola treći na tabeli Super lige Srbije sa 29 bodova.

"Mogu da budem zadovoljan, u dobrom smo ritmu. U ovakvoj fudbalskoj sredini, gde su ekipe približnog kvaliteta, nije jednostavno biti u seriji od sedam utakmica bez poraza. Ipak, poslednji meč protiv Rada opomena je da imamo i određenih slabosti koje moramo da umanjimo. Na tome će se sigurno raditi u narednom periodu", rekao je Matijašević.

Posle reprezentativne pauze, ekipa s Banovog brda dočekuje Borac.

"Pred nama su teški mečevi. Borac je druga ekipa na tabeli, pobedila nas je u prvom delu prvenstva. Onda idemo OFK Beogradu koji hoće da pobegne iz donjeg dela tabele, pa slede utakmice protiv Radničkog i Crvene zvezde o čijim kvalitetima nije potrebno da govorim", rekao je Matijašević.

"Očekuje nas i susret u osmini finala Kupa Srbije. Videćemo ko će nam biti protivnik, ali bez obzira na ime potencijalnog rivala, učinićemo sve da prođemo u naredni krug", dodao je on.

Matijašević je naveo da je još rano govoriri o eventualnim pojačanjima u zimskom prelaznom roku.

"Pratimo dvojicu-trojicu talentovanih fudbalera na različitim pozicijama. Ukoliko bude novajlija, sigurno da će doprineti da tim bude još bolji i da će osvežiti ekipu u drugom delu sezone. Trudićemo se da sve završimo pre zimske prozivke i odlaska na pripreme u Turskoj", naveo je Matijašević.

Matijašević je rekao i da će sa nekadašnjim trenerom Čukaričkog Vladanom Milojevićem u njegov novi klub, kiparsku Omoniju, otići i Vladimir Janković koji je do sada obavljao funkciju pomoćnog trenera.

"Kada će neko zameniti Jankovića i ko će to biti, odlučivaće isključivo trener Zoran Popović. Mislim da nove promene u stručnom štabu možemo očekivati tek posle 16. decembra i završetka prvog dela sezone", rekao je Matijašević.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.