Izvor: MozzartSport.com, 15.Avg.2020, 21:20

Čuka je baš surova - pet komada u mreži Zlatibora! Goleada u Pazaru, Javor odneo bodove u 92. minutu

Radnički iz Niša minimalcem slomio Mačvu - 1:0

Ozbiljno nadmetalje na startu Superlige oko toga ko igra atraktivniji fudbal. U ovom trenutku deluje da je to Čukarički, koji je savladao nejaki Zlatibor i nastavio poteru za vodećom Crvenom zvezdom - 5:1 (2:1).

Ekipa Aleksandra Veselinovića je baš kao i protiv Rada ušla furiozno u meč, ali nije povukla "ručnu kočnicu" u drugom poluvremenu, već je nastavila da melje protivnika. Vodeće golove postigli >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << su Ostojić i Ndiaje u četvrtom i sedmom minut, dok je samo minut kasnije Vukić smanjio rezultat.

Upravo je taj pogodak domaćih stavio do znanja gostima sa Banovog brda da nisu rešili posao. Čukarički je ponovo doao gas u drugom poluvremenu i pregazio ekipu Predraga Ristanovića. Eze je pogodio u 46. minutu, sa penala je bio precizan Marko Docić u 54. minutu, dok je konačan rezultat u drugom minutu nadoknade postavio Stefan Kovač.

Debitantski nastup za Čukarički ostvario je i Danilo Pantić, koji je u 58. minutu zamenio Ndiajea. Brađni u narednom kolu dočekuju Bačku, a onda gostuju Metalcu. Zlatibor će agoniju s početka sezone pokušati da prekine narednog vikenda na Voždovcu, nakon čega će dočekati Mladost iz Lučana.

Izuzetno neizvestan meč gledali smo u Novom Pazaru, gde je Javor odneo pobedu u drugom minutu nadoknade zahvaljujući pogotku Anesa Ruševića - 3:2 (2:2). Pazarci su vodili, pa jurili prednost protivnika, a onda kada se meč lomio fortuna je bila na strani gostiju.

U izuzetnom prvom poluvremenu postignuta su četiri gola. Poveo je Novi Pazar preko Delimeđaca u šestom minut, ali su sa druge strane Mladenović i Plavšić preokrenuli rezultat do isteka pola časa igre. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Dragutinović u 40. minutu.

U drugom poluvremenu više nervoze nego prave igre, što je rezultiralo sa po dva pokazana žuta kartona na obe strane, a onda kada je izgledalo da će rezultat ostati nepromenjen usledio je šok za domaćina.

Radnički iz Niša došao je do treće pobede na startu sezone, pošto je minimalnim rezultatom savladao borbenu Mačvu (1:0). Igrač odluke bio je iskusni Nemanja Kojić, koji je jedini pogodak na meču, a svoj prvenac u ovoj sezoni, postigao u 37. minutu utakmice.