Izvor: Blic, 09.Apr.2009, 06:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čudo nas vodi do titule!
Košarkaši Crvene zvezde ugostiće večeras Borac (19.30) u „Pioniru" i tako početi takmičenje u Superligi. U grupi B, pored ova dva tima, sastaju se još gradski rivali iz Vršca, Hemofarm i Lajons.
- Imali smo dovoljno vremena da se pripremimo za početak Superlige, a taj period smo iskoristili da se pojedini igrači oporave od povreda. Pripreme u Budvi su bile uspešne, spremni smo za nastavak takmičenja, iako se utakmice igraju svakog drugog dana. To mi ne liči na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ligu, već na turnir koji će se brzo završiti. Pokušaćemo da u tom ritmu odigramo dobro i pružimo maksimum - rekao je Svetislav Pešić, trener crveno-belih.
Ona smatra da Čačani zaslužuju respekt, ali da će njegovi košarkaši u prvom meču u Superligi ići na pobedu.
- Borac zaslužuje poštovanje, samim tim što se kvalifikovao u završnicu domaće lige. Igraće motivisano sa željom da dobiju meč, ali to želimo i mi i zato očekujem neizvesnu utakmicu. A što se tiče takmičenja, možemo da ga osvojimo samo ako se desi čudo. Mi bismo voleli da odlučujemo o prvaku Srbije, međutim, ritam utakmica je takav da mogu da se dogode nepredviđene stvari.
Pešić je pohvalio učešće Hemofarma u Evrokupu i njihov plasman u polufinale i za Vrščane smatra da su favorit grupe B.
- Hemofarm je postigao fantastične rezultate, pogotovo u Evrokupu i to će im biti dodatni motiv da dobro igraju u Superligi.
Trofejni stručnjak je, pored sistema takmičenja, kritikovao i organizaciju Košarkaškog saveza, jer Registraciona komisija nije prihvatila zahtev Zvezde da registruje igrača Sevilje Mileta Ilića, koji bi na Malom Kalemegdanu ostao do kraja sezone. Crveno-beli su želeli naknadno da ga registruju, iako je rok za prijavljivanje pojačanja za Superligu istekao 3. aprila u 14 sati.
- Ne znam ko vodi domaću čudesnu srpsku Superligu, profesionalci ili sportski radnici? Podneli smo zahtev, ali zakasnili smo i ja preuzimam odgovornost i krivicu za to. Nismo znali da poslednji dan prelaznog roka traje do 14 sati, a svuda u svetu završava se u ponoć, mi smo jedinstvena zemlja. Ne vidim razlog zbog kojeg Ilić ne bi dobio dozvolu. Srpska Superliga u perspektivi želi da bude profesionalna, kada košarka umre i nestane u Srbiji, onda ćemo praviti ligu - zaključio je Pešić.
Uz ulaznicu, kalendar
U Crvenoj zvezda su najavili da će svaki navijač sa kupljenom ulaznicom (po ceni od 200 i 500 dinara) za večerašnji meč protiv Borca na poklon dobiti kalendar Fudbalskog kluba.















