Čudesni Bogdan i precizni Kalina!

Izvor: Mondo, 18.Apr.2017, 21:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fenerbahče kao gost deklasirao Panatinaikos, iako je početkom treće četvrtine bio na "minus 16"!?

Kakva utakmica na početku četvrtfinala plej-ofa Evrolige između Panatinaikosa i Fenerbahčea (0:1)!

Prvo je gost stekao osam poena prednosti (8:16), pa domaćin preokrenuo i dobio poluvreme 42:28, zatim i povećao prednost na 44:28 i 47:31...

"Zeleni" su bili na pragu četvrte pobede iz četiri meča protiv Željka Obradovića >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i Fenera na domaćem parketu (od sezone 2014/15), ali Bogdan Bogdanović i drugovi nisu se pomirili sa porazom.

Odigrali su fenomenalnih 16 minuta, dobili taj deo meča sa neverovatnih 40:8(!?), a PAO je u poslednja dva minuta neznatno ublažio poraz - 58:71 (15:16, 27:12, 8:20, 8:23)!

Fenerbahčeu je to prvi trijumf nad Panatinaikosom u Atini, ostvaren iz 12. pokušaja.

Bogdanović mu je doprineo sa 23 poena, pet skokova, četiri asistencije, dve ukradene lopte i tri blokade, uz šut 5/6 za tri i 4/6 za dva poena! Zaista impresivna linija.

Dve od četiri asistencije Bogdan je upisao početkom četvrte četvrtine, kada je Nikola Kalinić izjednačio na 50:50, a potom trojkom za 50:53 doneo gostima vođstvo koje nisu ispustili do kraja.

Kalinić je ukupno ubacio 16 poena, uključujući četiri trojke iz šest šuteva.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.