Crveno popodne u Francuskoj

Izvor: B92, 21.Avg.2022, 17:16

"Crveno popodne" u Francuskoj

Četiri nedeljna meča popodnevnog programa u Ligi 1 obeležila su isključenja.

Bilo ih je čak sedam, tako da se može reći da su sudije na francuskim terenima imale pune ruke posla.

Brest je odneo bodove na gostovanju Anžeu, slavio je sa 3:1 (2:0), a u tome im je pomoglo i isključenje Halida Šabanovića u 34. minutu.

Le Duaron je postigao golove u 10. i 38. minutu, a na 0:3 je povisio Ašraf Dari u 65. minutu, da bi poraz domaćina ublažio Sofijan Bufal >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 70. minutu.

Nica je gostovanje Klermonu završila sa devetoricom na terenu zbog isključenja Marija lemine u 80. i Žan-Kler Todiboa u 82. minutu.

Time su im propale sve nade da će stići do izjednačanja, pa je presudio gol iz šestog minuta čiji je strelac na asistenciju Komnena Andrića bio Saf-Edin Kaui.

Čak četiri crvena kartona viđena su u duelu Monpeljea i Oksera, po dva sa obe strane.

Slavilo je Okser i to kao gost sa 2:1, iako je domaćin poveo preko Mamadua Sakoa u 39. minutu.

Kalid Fajer iz Monpeljea isključen je u 46. minutu, ali samo pet minuta kasnije u svlačionicu je morao i igrač Oksera Nijang.

U 70. i 75. minutu preko Nuna da Košte i Matijasa Otrea (iz penala) gosti su preokrenuli da bi u poslednjih dva minuta isključenja zaradili i Teđi Savanije i Da Košta.

Isključenja nije bilo jedino na meču Tuluza i Lorijena gde je bilo nerešeno, 2:2 (1:1).