Izvor: Glas javnosti, 22.Dec.2008, 07:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Crveni đavoli“ šampioni
Mančester junajted postao je, prvi put u svojoj istoriji, šampion sveta, a Nemanja Vidić zbog crvenog kartona nije imao priliku da podigne toliko željeni pehar. U finalu FIFA klupskog Svetskog prvenstva Mančester junajted golom Vejan Runija pobedio je ekvadorskog predstavnika LDU Kvito rezultatom 1:0 (0:0).
Šampion Evrope Mančester junajted stigao je do prestižnog trofeja gotovo na istovetan način, kao i Crvena zvezda 8. decembra 1991. godine, sa desetoricom igrača na terenu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Tim ser Aleksa Fergusona nadvisio je solidne Ekvadorce, iako je Nemanja Vidić, poput Dejana Savićevića, nesmotrenim potezom ostavio ekipu na cedilu. Naime, pre 17 godina srpski klub i šampion Evrope u finalu Tojota kupa pobedio je s igračem manje čileanski Kolo Kolo s rezultatom 3:0, golovima dvostrukog strelca Vladimira Jugovića i Darka Pančeva.
NEMANJA NE MOŽE NA INTER
Nemanja Vidić zbog zarađenog crvenog kartona u finalu protiv LDU Kvita sigurno neće moći da igra za Mančester junajted u prvom meču osmine finala Lige šampiona, kada „crveni đavoli“ igraju s Interom. Maksimalna kazna koju bi mogao da dobije su tri meča suspenzije.
- Mi smo najbolji tim u Evropi. Ovo je veliki uspeh tima i mnogo smo ponosni. Bila je jako teška utakmica za nas, pogotovo, kada smo ostali s desetoricom na terenu. Savršeno sam se osećao kada sam dao gol - rekao je Vejn Runi, dok je kapiten Rio Ferdinand poručio da je Mančester junajted velika ekipa koja ume da se nosi sa problemima, aludirajući na crveni karton Nemanje Vidića.









