Izvor: Sportski Žurnal, 20.Jun.2012, 17:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crvena zvezda u Evrokupu
Crvena zvezda Diva igraće u Evrokupu jer je dobila specijalnu pozivnicu ULEB–a.
Čelnici ULEB–a u Barseloni su odlučili da crveno-belima dodele direktan plasman u Evrokup, odnosno da učestvuju u tom takmičenju na osnovu specijalne pozivnice, prenosi portal „Mondo“.
Doneta je odluka da od sezone 2013/14. za plasman u Evroligu više ne važi bodovanje za Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju, već da se u najbolje klupsko evropsko takmičenje ide kroz plasman u regionalnoj ligi, što znači da će prve dve ekipe ići direktno u Evroligu, a treća u kvalifikacije.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda, Evroliga
Nastavak na Sportski Žurnal...
Zvezda pozvana u Evrokup
Izvor: Mondo, 20.Jun.2012
KK Crvena zvezda Beograd Diva igraće u Evrokupu na osnovu specijalne pozivnice ULEB-a. Bord Evrolige potvrdio da se u to takmičenje ide samo iz Jadranske lige.








