Crvena zvezda na dva boda prednosti

Izvor: B92, 17.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši Partizana Si&Si neočekivano su izgubili bod na gostovanju u Nišu (25:25) i tako omogućili ekipi Crvene zvezde da posle četrnaest kola ponovo ima dva boda prednosti.

'Crno-beli' su u Nišu do izjednačenja tri sekunde pre kraja golom Predraga Vujadinovića. Manić je postigao 10 golova za ORK Niš, Radulović 11 za Partizan, a odlični su bili i golmani, Milčev (16 odbrana), Marjanac (13).

Zvezda je u Vrbasu bila ubedljiva (40:32) u utakmici >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja je do poluvremena bila neizvesna. U nastavku gosti prave 6:0 i pitanje pobednika je rešeno. Vuković je postigao devet golova za 'crveno-bele', Maksić osam, a u ekipi Vrbasa Marčeta i Lučić po šest puta su bili strelci.

Vojvodina i Mladost iz Bačkog Jarka podelili su bodove (28:28), Proleter je bio ubedljiv protiv Kolubare (31:20), a Planinka u duelu sa ekipom BSK Hebe (39:29). Jedan od vojvođanskih derbija, Jugović – Sintelon, dobili su Kaćani (28:27), a PKB je do četvrte pobede došao u utkamici sa Radničkim Mladost (33:29).

Tabela: Crvena zvezda 25, Partizan Si&Si 23, Proleter Naftagas 16, Sintelon 16, Planinka Prolom voda 16, Metaloplastika 15, Jugović Unimet 14, ORK Niš 14, Mladost Čelik 14, Kolubara 14, Vrbas 13, Mladost Čačak 12, PKB 9, BSK Heba 9, Vojvodina 8, JP Železničar 6.