Crna Gora u polufinalu EP

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Jan.2016, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crna Gora u polufinalu EP

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u četvrtfinalu u Beogradskoj areni savladala Italiju sa 10:7 (3:2, 1:0, 4:3, 2:2).

Najefikasniji u selekciji Crne Gore bio je Nikola Janović sa četiri gola, dok su se po dvaput u listu strelaca upisali Darko Braguljan i Aleksandar Radović.

Reprezentaciju Italije predvodio je Frančesko >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << di Fluvio sa dva gola.

Oko 2.500 gledalaca u Beogradskoj areni imalo je priliku da gleda veoma uzbudljivu i oštru utakmicu četvrtfinala. Italija je povela preko Kristijana Prešutija, ali Crna Gora je veoma brzo nakon toga golovima Nikole Janovića i Aleksandra Radovića stigla do preokreta.

Frančesko di Fluvio je Italijanima na dva minuta pre kraja prve četvrtine doneo poslednje izjednačenje na meču, da bi u samoj završnici prvog perioda Antonio Petrović posle kontranapada vratio prednost Crnoj Gori.

Crna Gora je u nastavku susreta igrala veoma čvrstu odbranu, što je uzrokovalo veliki broj isključenja, ali Italija to nije uspela da iskoristi, a i na golu je bio izuzetno raspoloženi Miloš Šćepanović.

Izabranici Vladimira Gojkovića veoma dobrom igrom u trećoj četvrtini stigli su do tri gola prednosti (6:3), ali se Italija sa dva vezana gola vratila u igru (5:6).

Ipak, tim Alesandra Kampanje posustao je na kraju treće deonice i na početku poslednje četvrtine, pa je Crna Gola s dva gola Darka Braguljana i Nikole Janovića stekla četiri gola prednosti i prelomila utakmicu.

Crna Gora će se u polufinalu igrati protiv pobednika četvrtfinala u kom se sastaju Hrvatska i Mađarska.

Gojković: Sjajna igra, požrtvovanost presudila

Selektor Crne Gore Vladimir Gojković ocenio je posle plasmana u polufinale da je njegova ekipa zaslužila trijumf u četvrtfinalu protiv Italije i dodao da se nada plasmanu na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

"Odigrali smo jako dobru utakmicu. Presudila je požrtvovanost mog tima, iako je teško reći da rival nije bio požrtvovan... Ipak, igra u odbrani sa igračem manje je bila jako dobra, dok smo u napadu donosili neke individualne odluke, što ova ekipa poseduje. Bilo je dobro od početka do kraja i mislim da smo ovo zaslužili", rekao je Gojković novinarima posle meča.

"Nemamo vremena da slavimo, već moramo da se okrenemo narednom rivalu. Pohvalio bih ambijent. Mislim da je Arena pun pogodak. Videli smo i na utakmici ženskog tima Srbije da je bilo oko dve, tri hiljade... Pravi potez. Verujem da publika uživa", rekao je on.

Gojković je dodao da je Srbija favorit na Evropskom prvenstvu, ali da ni ostale selekcije nisu za potcenjivanje.

"Nebitno je ko će biti u finalu, bitno je da se mi domognemo finala. Srbija je favorit, ali je Grčka juče odigrala dobro u četvrtfinalu. I ostale selekcije su pokazale kvalitet. Sada su prave utakmice i vidi se da je ovo prvenstvo izjednačeno...", rekao je on.

U slučaju pobede Hrvatske u četvrtfinalu protiv Mađarske, selekcija Crne Gore bi, pošto su i Srbija i Hrvatska već obezbedile učešće na Igrama u Riju, takođe izborila plasman.

Vaterpolista Crne Gore Predrag Jokić ocenio je da je njegova selekcija na utakmici protiv Italije možda odigrala i najbolje na prvenstvu i dodao da priželjkuje Hrvatsku u polufinalu.

"Mislim da smo odigrali kvalitetnu utakmicu, taktički zrelu. Odigrali smo od prvog do poslednjeg momenta disciplinovano. Znali smo šta radimo od početka do kraja, kako u odbrani, tako i u napadu. Sprečili smo kontre, njihovo najjače oružje. Radili smo strpljivo u napadu i na kraju zasluženo slavili", rekao je Jokić.

Kapiten Crne Gore Nikola Janović kazao je da je velika požrtvovanost ekipe donela rezultat, a za razliku od svog saigrača, u polufinalu priželjkuje Mađarsku.

"Lavovski smo se borili. Od početka do kraja. Igrali smo dobro u odbrani, iako smo često imali igrača manje. Najbitnije je ispunjeno, a to je da se vratimo u vrh vaterpola. U polufinalu je manje više svejedno ko će biti protivnik, ali je želim Mađarsku. Svakako će biti spektakularan meč, za anale", kazao je Janović.
Pogledaj vesti o: Vaterpolo

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.