Čišćenje - ABA liga stiže u Koper! (foto)

Izvor: Sportske.net, 04.Apr.2019, 19:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čišćenje - ABA liga stiže u Koper! (foto)

Slovenački predstavnik vezao treću pobedu u finalu sa skopskim MZT-om i obezbedio plasman u ABA ligu.

Košarkaši slovenačke Sixt Primorske savladali su MZT u Skoplju i ukupnim rezultatom 3:0 u finalnoj seriji plej-ofa osvojili šampionsku titulu u drugoj ABA ligi koja garantuje i plasman u viši rang.

Primorska je nakon dva trijumfa na svom terenu otišla u Skoplje po "brejk" i već u prvom meču u dvorani "Jane Sandanski" iskoristila meč loptu.

Tim >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Jurice Golemca savladao je večeras MZT rezultatom 66:61 (19:21, 20:13, 17:9, 10:18) i sa ukupnih 3:0 u finalnoj seriji osvojio trofej i mesto u ABA ligi.

Treći meč finalne serije plej-ofa druge ABA lige ujedno je bio i najneizvesniji, ali je Primorska i ovoga puta pokazala da je viša klasa u odnosu na ostatak takmaca u ovom rangu takmičenja.

Gosti su najpre stekli ogromnu prednost, ali su u poslednjem kvartalu dozvolili MZT-u da se vrate u život i da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu. Sve je rešeno posle blokade Čakaruna na 16 sekundi pre kraja, posle koje je Hodžić uspešno završio kontru i odveo goste na +5 sedam sekundi pre kraja.

Marko Jagodić Kuridža vodio je Primorsku do trijumfa u Skoplju sa 17 poena i 14 skokova, a Lens Haris ga je pratio sa 14 poena i 4 skoka.

Na drugoj strani dominirali su Andrija Bojić (20 pts, 8 sk) i Džejms Vudvard (18 pts, 3 sk).

Primorska je sezonu u drugoj ABA ligi završila sa skorom 25-2 i potpuno zasluženo obezbedila plasman u viši rang gde će naredne sezone sa Krkom braniti čast slovenačke košarke.

Recimo i to da je ovo treći trofej Sixt Primorske ove sezone. Klub iz Kopera osvojio je slovenački Kup i Superkup, a imaće šansu da se nadmeće i za titulu prvaka Slovenije.

Treba istaći i to da je drugu sezonu za redom prvo mesto u drugoj ABA ligi osvojio slovenački sastav, pošto je Krka pre godinu dana na fajnal-foru u Čačku došla do plasmana u ABA ligu.

Skopskom MZT-u ostaje da se pripremi za baraž mečeve sa Zadrom i da pokuša da se vrati u elitni rang regionalnog takmičenja.

Congratulations to @kksixtprimorska on becoming the 2018/19 #ABALiga2 champions! 👏👏👏 pic.twitter.com/GqP0SuF3Vu

— ABA Liga 2 (@ABA_League2) 04. април 2019.

Nastavak na Sportske.net...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.