Izvor: B92, 30.Mar.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čilavert odlazi u Kostariku?

Legendarni paragvajski golman Hose Luis Čilavert planira da potpiše ugovor sa najvećim klubom Kostarike.

Meksički biznismen Horhe Vergara kupio je klub Deportivo Saprisa iz San Hosea. Njegov plan je da od najpopularnije kostarikanske ekipe stvori najveći klub Centralne Amerike. Prvi korak na tom putu je angažovanje Čilaverta.

Golman reprezentacije Paragvaja, 37 godina star, branio je za francuski Strazbur do 19. septembra prošle godine. Tada je otpušten zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nediscipline. Čilavert je zbog neopravdanog otpuštanja pokrenuo sudski proces u kojem traži odštetu od 4,4 miliona dolara.

Čilavert je potvrdio da je dobio ponudu od kostarikanske ekipe i da će je ozbiljno razmotriti. Prethodno je legendarni gloman, koji je često umeo da zatrese mreže protivnika iz slobodnih udaraca i penala, odbio ponude iz Meksika i Urugvaja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.