Četvoro povređenih u trci jahti

Izvor: B92, 01.Apr.2012, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četvoro povređenih u trci jahti

Četvorica takmičara u trci za šampionat sveta povređeni su i još uvek se nalaze na moru u blizini Kalifornije, nakon što je veliki talas pogodio njihovu jahtu.

Povređeni su trojica Britanaca i jedan Australijanac, koji imaju prelom rebara i nagnječenja, ali nisu životno ugroženi.

Međutim, oni su i dalje na brodu, jer avion Obalska straže zbog lošeg vremena nije mogao da ih evakuiše sa broda, ali je uspeo da im spusti neophodnu medicinsku pomoć.

Iz San >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Dijega je krenuo spasilački čamac, koji bi oko 17 časova trebalo da stigne do jahte i utvrdi stepen njenog oštećenja, dok će helikopterom biti evakusiani povređeni takmičari, ukoliko za to bude bilo potrebe.

Prema prvim informacijama do povreda je došlo kada je veliki talas zapljusnuo jahtu i povredio takmičare, koji su u tom trenutku bili na palubi.

U pitanju je trka "Kliper" jahti dužine do 68 metara, u kojoj se takmiče uglavnom sportisti amateri.

Trka duga 64.500 kilometara startovala je prošlog jula u Sautemptonu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.