Četiri gola, penal, Brentford i Totenhem odigrali odlično na startu VIDEO

Izvor: B92, 13.Avg.2023, 17:17

Fudbaleri Brentforda i Totenhema odigrali su odličan meč na startu Premijer lige.

Na kraju bilo je 2:2 (2:2), sva četiri gola viđena su u prvom delu, a susret je kasnio desetak minuta sa početkom zbog problema sa vodosnabdevanjem na stadionu.

Bio je to debi u ligi za menadžera "pevaca" Anhea Postekoglua čiji je tim ostao proteklih dana bez Harija Kejna, koji je pojačao Bajern.

Ipak, krenulo je baš dobro po goste jer su već u 11. minutu stigli do prednosti.
Letnje pojačanje Džejms Medison je odlično zavrnuo iz prekida, Kristijan Romero je skočio i glavom posalo loptu u mrežu.

VAR je proveravao ima li ofsajda, na kraju gol je priznat, ali je Romero morao van terena.

Zbog sudara glavama prilikom tog skoka kod gola, ukazana mu je pomoć, pa je Postekoglu ipak rešio da ga izvede i ubaci Davinsona Sančeza.

Brzo je uspeo Brentford sve da okrene na svoju stranu.

U 26. minutu stigli su do gola iz penala čiji je strelac bio Brajan Mbeumo.

Prethodno je gledat VAR posle starta Sona nad Jensenom.

Deset minuta kasnije, Brentford je uspeo i da okrene i povede pogotkom

Posle prodora po levoj strani, lopta je došta do Joana Vise koji je udarcem sa desetak metara zatresao mrežu Totenhema za 2:1.

Pevci su ipak u nadoknadi prvog dela koja je trajala 12 minuta, uspeli da dođu do tog izjednačujućeg gola.

Bilo je to u četvrtom minutu nadoknade kada je Emerson Rojal pogodio za 2:2.

U nastavku nije bilo mnogo šansi, najbolju je imao Martin Damsgard u 58. minutu kada mu je golman Vikario odbranio udarac.