Češka bez najboljeg strelca u baražu za SP

Izvor: B92, 21.Mar.2022, 16:04

Češka bez najboljeg strelca u baražu za SP

Fudbalska reprezentacija Češke će u predstojećoj utakmici baraža za plasman na Svetsko prvenstvo protiv Švedske igrati bez povređenog Patrika Šika.

Napadač Bajer Leverkuzena se prošle nedelje našao na spisku pozvanih igrača, iako nije igrao od 18. februara zbog povrede lista, a češka reprezentacija je potvrdila da neće moći da pomogne nacionalnom timu.

Šik je ove sezone u sjajnoj formi, postigao je 20 golova na isto toliko utakmica u nemačkoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Bundesligi, uz tri asistencije.

Golman Jirži Pavlenka je takođe van terena zbog povrede, pa su kao zamene pozvani Milan Heča i Vaclav Jurečka.

Utakmica izmedju Češke i Švedske na programu je u četvrtak, a pobednik tog meča će se za plasman u Katar boriti sa Poljskom 29. marta.

Baraž za Mundijal (četvrtak, 20.45):

Italija – S. Makedonija

Portugal – Turska

Rusija – Poljska službeno

Švedska – Češka

Vels – Austrija

odloženo Škotska – Ukrajina

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Česi u baražu bez Šika

Izvor: Danas, 21.Mar.2022

Fudbalska reprezentacija Češke će u predstojećoj utakmici baraža za plasman na Svetsko prvenstvo protiv Švedske igrati bez povređenog Patrika Šika.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.