Centar Reala ispisao istoriju – po prvi put na SP

Izvor: B92, 26.Feb.2023, 19:45

Centar Reala ispisao istoriju – po prvi put na SP

Košarkaška reprezentacija Zelenortskih ostrva po prvi put u svojoj istoriji plasirala se na Mundobasket.

Centar Real Madrida Valter Edi Tavares bio je predvodnik Zelenorstkih ostva u pobedi nad Obalom slonovače rezultatom 79:64.

Ovom pobedom su postali novi učesnik Svetskog prvenstva i verovali ili ne, Zelenortska ostrva su najmanja zemlja u istoriji koja se plasirala na Mundobasket.

Oni imaju samo 571.966 stanovnika i sa prvog mesta sklonili Crnu Goru >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja je bila najmanja država učesnica košarkaškog Svetskog prvenstva.

Tavares je u ovim kvalifikacijama prosečno imao 15 poena, 12.8 skokova i 2.7 blokada i mnogi će reći da se radi o najboljem centru Evrolige.

Popularni Edi je u pobedi nad Obalom slonovače (njihov drugi poraz u kvalifikacijama) imao 13 poena, 5 skokova i 3 asistencije, dok je sa 20 poena najefikasniji bio Ivan Almeida.

U poraženom timu, 12 poena je imao Sulejman Dijabate, a 10 Šarl Abu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.