Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Avg.2015, 11:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cena nafte i dalje u padu
Cene nafte su na početku nedelje nastavile da padaju, budući da nema znakova da će visok nivo globalnih zaliha tog energenta u dogledno vreme biti smanjen, navode analitičari.
Američka "laka" nafta (WTI) za isporuku u septembru pojeftinila je na Njujorškoj berzi 51 cent, na 41,99 dolara, što je njen najniži nivo od marta 2009, dok je nafta tipa "brent" za oktobarsku isporuku u Londonu pojeftinila 57 centi, na 49,62 dolara, spustivši se ispod psihološke granice od 50 dolara >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za barel, prenosi agencija Frans pres.
WTI i "brent" su u petak nešto poskupeli nakon što su prethodnog dana pojeftinili na najniži nivo u poslednjih šest i po godina.
Podaci iz SAD pokazali su da je broj bušotina u toj zemlji prošle nedelje porastao i to je šesti rast u poslednjih sedam nedelja, navode analitičari.
Dolar je danas ojačao nakon solidnih privrednih podataka koji su podstakli očekivanja da će kamatne stope u SAD uskoro porasti, pošto je Kina prošle nedelje iznenadila tržišta i devalvirala juan. Snažan dolar čini naftu izraženu u toj valuti skupljom za kupce koji koriste slabije valute, što umanjuje tražnju.
"Devalvacija juana oslabila je valute tržišta u usponu. To je loša vest za naftu, jer ona, izražena u dolarima, postaje skuplja za zemlje koje je uvoze", navodi šef azijsko-pacifičkog sektora za naftu i gas kompanije Ernst&Young, Sanjev Gupta.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Nafta u padu i na početku nove nedelje
Izvor: Kamatica.com, 17.Avg.2015
Cene nafte su na početku nedelje nastavile da padaju, budući da nema znakova da će visok nivo globalnih zaliha tog energenta u dogledno vreme biti smanjen, navode analitičari. ..Američka "laka" nafta (WTI) za isporuku u septembru pojeftinila je na Njujorškoj berzi 51 cent, na 41,99 dolara, što...












