Izvor: Sportski Žurnal, 09.Maj.2012, 00:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čelzi razbijen na Enfildu (FOTO)
Liverpul je na Enfild Roudu savladao Čelzi sa 4:1 u poslednjem meču 37. kola Premijer lige.
Oba trenera na teren su poslali kombinovane sastave. Liverpul je do vođstva došao u 19. minutu autogolom Esijena. Suarez je fantastično prošao po desnoj strani, uputio je „brzu“ loptu u srce šesnaesterca i pogodio u nogu reprezentativca Gane koji nije mogao da je iskontroliše pa je domaćin poveo sa 1:0.
U 25. minutu veliku grešku napravio je Teri koji se okliznuo, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << a njegov pad je iskoristio Henderson da duplira prednost.
Do trećeg gola Liverpul je došao u 28. minutu. Kerol je posle kornera sjajno vratio glavom loptu na sedam metara, tu je bio Ager koji je zatresao mrežu Plavaca.
Mogli su Crveni sa Enfilda i sa 4:0 da odu na odmor, ali Dauning nije iskoristio najstrožu kaznu. Naš Branislav Ivanović (odigrao svih 90 minuta) srušio je Endija Kerola u kaznenom prostoru.
Čelzi je smanjio prednost domaćih u 50. minutu preko Ramireša. Brazilac je zatresao mrežu Reine posle dobro izvedenog slobodnog udarca Malude.
Konačnih 4:1 postavio je Šelbi u 61. minutu, kome nije bilo teško da sa 30-tak metara pogodio gol posle velike greške golmana Čelzija Trumbla.
Nastavak na Sportski Žurnal...
















