Čelsijeva rutina sa Halom

Izvor: Sportske.net, 22.Jan.2017, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dijego Košta se vratio na veliku scenu golom vodećim protiv 'Tigrova'. Pobedu Čelsija overio Gari Kajhil.

Rutinska pobeda 'Plavaca' u 22. kolu Premijer lige, Hal je savladan na 'Stamford Bridžu' sa 2:0.

Čelsi je poveo preko Dijega Košte u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Viktor Mozes je probio po desnom krilu, centrirao po zemlji, lopta je prošla kroz "šumu" nogu, a Brazilac sa španskim pasošem iz neposredne blizine rutinski zatresao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << mrežu.

Zanimljivo, prvo puluvreme je produženo čak devet minuta zbog sudara Kejhila i Mejsona u ranoj fazi utakmice.

Do vodećeg gola domaćina viđeno je po par šansi na obe strane, Markos Alonso je bio najveća pretnja za Jakupoviča, dok su Kurtoi pretili Tom Hadlstoun i Hari Megvajer.

Imao je Dijego Košta posle desetak minuta igre u nastvaku dobru priliku da postigne drugi gol na utakmici i da duplira prednost svog tima, nije bio precizan, nešto kasnije je 'Plavcima' zapretio Doson, ali to je bilo sve od gostiju.

Pobedu Čelsija overio je Gari Kejhil deset minuta pre kraja. Štoper 'Plavaca' je umakao pažnji svojih čuvara i sa dva metra glavom zatresao mrežu Jakupovića posle centaršuta Seksa Fabregasa iz 'skrećenog kornera'.

Do kraja je ostalo 2:0, Nemanja Matić je odigrao celu utakmicu, dok Baneta Ivanovića nije bilo ni na klupi za reterve.

Čelsi beži najbližem pratiocu Arsenalu osam bodova, dok je Hal ostao u opasnoj zoni.