Čelsi šokirao Siti u 92. minutu i zadao mu udarac pred finale LŠ

Izvor: B92, 08.Maj.2021, 20:29

U derbiju 35. kola engleske Premijer lige Čelsi je savladao Mančester siti rezultatom 2:1 (0:1) na "Etihadu".

Bila je ovo svojevrsna predigra pred finale Lige šampiona 29. maja i ona je pripala Čelsiju nakon preokreta.

Na taj način su "plavci" odložili Sitijevo slavlje, pošto bi "građani" pobedom osvojili novu šampionsku titulu.

I dobro su krenuli ka njoj, jer su posle prvog poluvremena vodili sa 1:0 golom Rahima Sterlinga.

Serhiju Agueru >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je pobegla lopta kod čistog zicera, ali je iz drugog plana stigao Sterling i sproveo je u praznu mrežu.

Samo minut kasnije dosuđen je penal kod kog se obrukao Aguero pokušajem "Panjenke".

Umesto da je Siti tada dotukao Čelsi, drugo poluvreme je u potpunosti pripalo gostima.

U 63. minutu stiglo je izjednačenje kada je Hakim Ziješ efektno pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Potom je Čelsi još dva puta tresao mrežu rivala, ali su golovi Vernera i Ejbrahama poništeni zbog ofsajda.

Ipak, u drugom minutu nadoknade je Markos Alonso uspeo da donese veliki trijumf Čelsiju.

Koliko je samo bio ljut Pep Gvardiola, jer bi mu osim obezbeđene titule, sigurno značila nova doza samopouzdanja pred finale Lige šampiona protiv istog rivala 29. maja u Istanbulu.