Izvor: B92, Beta, 01.Dec.2008, 19:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čelsi ne dovodi igrače
Izvršni direktor Čelsija Piter Kenjon rekao je da klub neće dovesti nove fudbalere u predstojećem prelaznom roku.
Kenjon navodi da razlog za to nije loša finansijska situacija već što su pojedini igrači nedostupni za transfere. Britanski mediji su naveli da je Čelsi prinuđen da smanji troškove jer je svetska finansijska kriza pogodila i vlasnika kluba Romana Abramoviča. Međutim, Kenjon smatra da bi dovođenje fudbalera u januarskom prelaznom roku, kao zamene >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za povređene igrače, bilo kratkotrajno i neuspešno rešenje.
Čelsi je u januaru 2008. doveo Nikolasa Anelku i Francuz je trenutno prvi strelac Premijer lige. Međutim, Anelka je redak primer kvalitetnog fudbalera koji je bio slobodan za vreme prelaznog roka u januaru i koji je imao pravo nastupa u Ligi šampiona.
"Čelsi tradicionalno ne dovodi mnogo igrača u januaru, pa ni ovaj put nećemo napraviti izuzetak. Kratkotrajni dogovori ne uspevaju dobro u klubovima kao što je Čelsi. Skoro da se ništa ne dešava na tržištu, a fudbaleri koje bismo želeli da dovedemo nisu dostupni za transfere", rekao je Kenjon.
Kenjon smatra da će i fudbal, kao i ostali poslovi, trpeti zbog svetske ekonomske krize, ali da je Čelsijev dug prihvatljiviji nego dugovi ostalih premijerligaških klubova.
"Naš dug je drugačiji. To je unutrašnja stvar i deo je dugoročne obaveze vlasnika. Svi imaju dugove i to nije ništa loše, ali moraju da pronađu način da ih isplate", dodao je.
Kenjon je naglasio da je trener Čelsija Luis Felipe Skolari zadovoljan sastavom tima i da ne želi da menja ekipu od 24 ili 25 igrača, uprkos povredama Mišela Esjena, Didijea Drogbe, Rikarda Karvalja, Mihaela Balaka i Džoa Kola.
Povređeni su i Ešli Kol, Julijano Beleti, Peter Čeh, Deko i Aleks, ali su njihove povrede lakše prirode.
"Vratiće nam se pojedini igrači i od januara ćemo imati jaču ekipu", rekao je Kenjon.
Čelsi trenutno deli prvo mesto na tabeli sa Liverpulom koji ima utakmicu manje, a u poslednjem kolu Premije lige izgubili su na "Stenford Bridžu" od Arsenala 2:1.










