Izvor: B92, 05.Okt.2014, 11:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Čelsi je prejak za Arsenal"
Bivši fudbaler Arsenala i Čelsija Emanuel Peti rekao je da je tim Žozea Murinja prejak za ekipu Arsena Vengera.
Čelsi i Arsenal sastaju se u nedelju u derbiju Premijer lige.
Ove dve londonske ekipe su neporažene u Premijer ligi ove sezone, ali je Arsenal ostvario samo dve pobede i četiri remija.
„Nemojte pogrešno da me shvatite, Arsenal ima igrače koji su sjajni sa loptom. Ali kada izgube posed, onda nastaje problem. Kada mogu da kontrolišu utakmicu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << onda su odlični. Ali ne daju dovoljno golova iz prekida, a Čelsi je u tim situacijama uvek pretnja. Nekada mi deluje da Arsenal ne zna da se brani. Njima nedostaje snaga u ekipi. Čelsi ima sjajan balans u timu, fizički snažnije igrače. Pogledajte njihovu sredinu, tu su Sesk Fabregas i Nemanja Matić. U odbrani su Džon Teri i Gari Kejhil. Arsenal je odličan kada može da spusti loptu na zemlju, ali mislim da je Čelsi u prednosti“, rekao je Peti.







