Čelsi bez pola tima spakovao četiri komada, Azar probio stotku, Brajton oštećen za dva penala (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 20.Jan.2018, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šampion Engleske ubedljiv na otvaranju 24. kola Premijer lige

Konačno Čelsi. Tek u 20. danu 2018. stigla je za Plavce prva pobeda, pod uslovom da ne računamo onu na penale protiv Noriča pre tri dana. Skoro da nije bilo šanse da aktuelni prvak Engleske omane na početku 24. premijerligaškog kola, jer Antonio Konte definitivno zna kako s novajlijama u  najboljem društvu, što se najbolje videlo na jugu države - 4:0.

Meč je bio rešen već na početku. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Za samo šest minuta gosti su stekli dva gola prednosti i ubili bilo kakvu neizvesnost, možda očekivanu posle saznanja da Alvaro Morata i Pedro nisu igrali zbog suspenzije, a Tibo Kurtoa, Geri Kejhil i Sesk Fabregas usled povreda. U njihovom odsustvo ponovo je zasvetlucao Eden Azar i pokazao da kad on igra kako ume Čelsi deluje nezaustavljivo, uprkos povremenim „smetnjama na vezama“ u odbrani.

Lošija je, ipak, defanziva Galebova, pošto je dozvolila belgijskom reprezentativcu da već u trećem minutu otključa bravu i povede goste ka slavlju posle dve prvenstvene utakmice od po 0:0, a kad se u 77. skoro pa prošetao od centra igrališta do penala i odatle lagano pogodio za konačnih 3:0 probio je granicu od 100 ligaških golova u karijeri. Taj drugi bio mu je 65. u plavom dresu londonskog sastava, a još 36 dao je za Lil, dok je igrao u Francuskoj.

Eden Azar jeste prvo ime meča na „Ameks stadionu“, međutim, najlepši potez na utakmici - možda i u celoj Premijer ligi ove sezone - izveli su fudbaleri Čelsija u šestom minutu. Vilijan je započeo i završio kombinaciju na malom prostoru u kojoj su petama odigravali još Azar i Miši Batšuaji, za dokaz koliko fudbal može da bude lep, a ne samo da se igra na snagu, kao što čini većina modernih ekipa. Vilijan je kasnije uzdrmao stativu iz slobodnog udarca, a tačku na pobedu gostuju stavio je Viktor Mozes, pošto ga je u finišu sjajno proigrao rezervista Musonda.

Na kraju je ispalo ubedljivo slavlje šampiona, međutim, Brajton uopšte nije bio toliko loš kako što rezultat pokazuje. Domaćin je stvorio dve vrlo dobre prilike, a uz to je oštećen za dva jedanaesterca u prvom delu. Oba puta srušen je Ezekijel Skeloto (najpre ga je oborio golman Vili Kabaljero, pa vezista Bakajoko), međutim, sudija Džonatan Mos je progledao Čelsiju kroz prste. Iako je utisak da bi gosti svakako demonstracijom snage upisali tri boda.