Budućnost zaustavila Cedevitu!

Izvor: Mondo, 21.Jan.2019, 19:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zagrepčani vodili praktično celu utakmicu, a "plavi" u finišu napravili preokret serijom 12:0. Cedevita zadržala prednost u međusobnom skoru...

Borba za drugo mesto u poslednjih šest kola biće žestoka!

Budućnost je u poslednjem meču 16. kola savladala Cedevitu rezultatom 80:78 (19:20, 21:22, 20:19, 20:17) i tako se izjednačila na tabeli sa rivalom iz Zagreba.

Oba tima imaju skor 11-5 (Cedevita i bolju koš-razliku u međusobnim susretima), >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << a svoju šansu da obezbedi prednost domaćeg terena u polufinalu plej-ofa sada vidi i Partizan (10-6).

Uskoro opširnije...

"Plavi" su u derbi ušli osokoljeni pobedom nad prvakom Evrope, Real Madridom, ali ni gostima nije manjkalo samopouzdanja nakon devet uzastopnih pobeda u regionalnom takmičenju.

Budućnost je bolje počela, rano je stekla osam poena prednosti (15:7), ali je Cedevita sve manjkavosti u svojoj igri uspešno "pokrivala" preciznim šutom za tri poena.

U prvoj četvrtini su Zagrepčani šutirali trojke 4/4, u drugoj 4/8, a prednjačio je naravno Džejkob Pulen sa četiri pogotka iz pet pokušaja.

Ni Budućnost nije bila loša u tom elementu (5/9), ali to joj nije bilo dovoljno da ode na poluvreme sa pozitivnim rezultatom.

Najbolji strelci (poluvreme): Džekson 9, Kol 7, E. Klark 5, Bitadze 5 - Pulen 15, Kobs 7, Kuk 6, Katić 5.

Krka - Igokea 69:71

TABELA: Zvezda 16-0, Cedevita 11-5, Budućnost 11-5, Partizan 10-6, Mega 9-7, Cibona 7-9, Mornar 6-10, FMP 6-10, Igokea 6-10, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.