Cecina nagodba sa sudom postala pravosnažna

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Maj.2011, 19:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cecina nagodba sa sudom postala pravosnažna

Rešenje Višeg suda u Beogradu kojim je usvojen sporazum o priznanju krivice između folk pevačice Svetlane Ražnatović, njene sestre Lidije Ocokoljić i Višeg tužilaštva postalo je pravosnažno pošto FK Obilić u zakonskom roku nije uložio žalbu na tu odluku.
Punomoćnik Obilića Milan Zindović je potvrdio da se klub nije žalio na odluku u zakonskom roku od osam dana koji je istekao u petak, tako da je odluka suda postala pravosnažna.
Sudija Slađana >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Marković sada treba da donese presudu kojom će sestre biti oglašene krivim i izreći će im kazne koje su dogovorene u nagodbi sa tužilaštvom.
Presuda će biti pravosnažna i izvršna odmah po donošenju, jer su se i sestre i tužilaštvo odrekli prava na žalbu.
Prema sporazumu, Ražnatovićeva je priznala da je protivpravno prisvajala novac od transfera 10 fudbalera FK Obilić u inostrane klubove i bez dozvole držala 11 pištolja, u zamenu za godinu dana kućnog zatvora i milion i po evra novčane kazne.
Lidija Veličković Ocokoljić nagodila se sa tužilaštvom da prizna da je pomagala sestri u malverazacijma sa transferom fudbalera, u zamenu za šest meseci kućnog zatvora.
Kako je četiri meseca provela u pritvoru tokom akcije Sablja 2003. godine popularnoj pevačici ostalo je još osam meseci kazne, koju će izdržavati u svojoj kući u Ljutice Bogdana.
Kaznu od milion i po evra sestre treba da plate solidarno i to na tri rate. Prvu ratu od 500.000 evra treba da plate u roku od 15 dana od pravosnažnosti presude, drugu u istom iznosu u roku od šest meseci, a treću za godinu dana.
Kao garancija da će iznos kazne biti isplaćen biće stavljena hipoteka na njenu kuću u Ljutice Bogdana.
Sestre će u toku odsluženja kazne nositi elektronsku narukvicu oko noge, preko koje će Uprava za izvršenje krivičnih sankcija pratiti njihovo kretanje.
Više tužilaštvo u Beogradu krajem marta je podiglo optužnicu protiv Ražnatovićeve, a dve sedmice kasnije postiglo sporazum o priznanju krivice sa pevačicom i njenom sestrom.
Posle osam godina istrage, koja je više puta proširivana, osim Ražnatovićeve optužnicom su obuhvaćeni njena sestra i nekadašnji rukovodioci Obilića Dragiša Binić i Jovan Dimitrijević zbog prodaje jednog igrača.
Sporazumom o priznanju krivice nisu obuhvaćeni Binić i Dimitrijević, tako da se proces protiv njih nastavlja.
Oni su uložili prigovore na optužnicu, o kojima treba da odluči sud.
Posle podizanja optužnice, Više tužilaštvo je naložilo sporovođenje finansijske istrage protiv Ražnjatovićeve i njenih saradnika, kako bi se utvrdilo da li je njena imovina veća od legalno stečenih prihoda, ali je posle zaključenja sporazuma i ta istraga obustavljena.
Ražnatovića će, ipak, morati za napusti kućni zatvor zbog suđenja za nasilničko ponašanje 19. jula pred Prvim osnovnim sudom u Beogradu, a na optuženičkoj klupi pred sudijom Danijelom Koš naći će se sa zetom Predragom Ocokoljićem.
Za nasilničko ponašanje Ražnatovićevoj i njenom zetu preti kazna do pet godina zatvora, a u pitanju je sukob koji je pre četiri godine izbio između Ražnatovićeve i Ocokoljića sa Aleksandrom Olarevićem, direktorom Mladog proletera.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.