Čačiću bogatstvo zbog otkaza u Hrvatskoj

Izvor: Mondo, 04.Nov.2017, 22:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čačiću bogatstvo zbog otkaza u Hrvatskoj

Hrvatski mediji "bruje" o otpremnini koju će dobiti bivši selektor "kockastih".

Foto: Anadolija/Stipe Majić

Ante Čačić je loše vodio fudbalsku reprezentaciju Hrvatske i smenjen je pred kraj kvalifikacija u kojima je njegov naslednik Zlatko Dalić "prodrmao ekipu" i izborio baraž.

Hrvatsku čeka  dvomeč sa Grčkom u borbi za plasman u Rusiju, ali i za 12 miliona dolara koliko sledi savezima kvalifikovanih zemalja, međutim Hrvatski nogometni >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << savez (HNS) se već dobro potrošio na otpremninu Anta Čačića.

Mediji u Hrvatskoj "bruje" o tome da je ovo najskuplji rastanak u istoriji Saveza, pa će Čačiću biti isplaćeno 12 mesečnih plata, tačno 720.000 evra!

Navodi se da je predsednik HNS-a Davor Šuker, na svoju ruku, povisio platu Čačiću na 60.0000 evra mesečno, a da je u ugovor stavljena upravo klauzula koja kaže da u slučaju otkaza selektor dobija otpremninu za godinu dana.

Ugovor je potpisan u trenutku kada je Hrvatska bila prvoplasirana u svojoj grupi, ali je u međuvremenu "skliznula" iza Islanda, a opasno je pretila i Ukrajina za mesto u plej-ofu.

Čačić je "kockaste" vodio na 26 mečeva i ostvario 16 pobeda.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.